Založ si blog

Podporte fašistické Progresívne Slovensko!

Slovenskú politiku víri nová politická iniciatíva- Progresívne Slovensko, pánov Štefunka, Šimečku, Poliačika a Biháryovej.

 Pozrel som si pekné videá, dobrý komunikačný projekt a prejavy školených manipulátorov a našiel som si ma webe ich „víziu“.  Podotýkam, že som k 148-stranovému dielku pristupoval nezaujatý a v očakávaní, ako tenzie trhajúce liberálnu pseudodemokraciu, ekonomiku voľného trhu predátorov, droliace sa pevnosti EÚ a NATO zachraňujú „mladí a nezaťažení odborníci“. A zistil som, že čítam primitívne fašistické dielko, zabalené do ľúbivývh fráz mainstreamu. Tak, ako Mein Kampf, aj oni presne popisujú hrôzy súčasného liberálneho kapitalizmu. A privatizujú si progres ( všetci, ktorí s nimi nesúhlasia sú spiatočníci, konzervy!).

Nadväzujú na Dzurindovu reformu z roku 1998 ( otvorene sa hlásia k odkazu amerického, protimečiarovskému prevratu, druhej garnitúry VPN) . Inovovali „dvojnásobné platy“ M. Dzurindu (a švajčiarske dôchodky V.Mečiara) súborom podobných, ničím nepodložených výrokov, o „raste blahobytu“ , o „ lepšom vzdelaní“, „slobodnejšom podnikaní“ s odkazom na rôzne tabuľky „názorov“. V „past true“ civilizácii sa totižneporovnávajú fakty ( civilizácia “mimo pravdy“). Moderné agentúry zostavujú tabuľky tak, že oslovia dotazníkom niekoľkých svojich priateľov ( podobného vierovyznania) a podľa ich názorov zostavia tabuľku „nálad“ – postojov ku korupcii, ekonomickej slobode, demokracii, slobode médií a pod. Všetky média potom uverejňujú a stovky expertov analyzujú vývoj nálad v krajinách EÚ (alebo OECD, či celého sveta).

Aj mladiství propagátori progresívneho fašizmu ( ako alternatívy retrofašizmu) sa spoliehajú, že ich nikto nezoberie za slovo, tak ako Dzurinda roky vládol napriek preukázateľnému volebnému podvodu s „dvojnásobnými platmi“. Mám súbor poznámok z Vízie PS ( ďalší dôvod mojej sympatie – aj som dlhé roky bol zamestnancom PS – Pozemné stavby n. p. Trnava…).  Základná schéma je mediálne prežuvaná floskula – riešenie PS aranžované digitálnym jazykom a obsah plný fašistickej nadradenosti správnej rasy ( mladí, vzdelaní, kreatívni, schopní: všetkého)

PS nevidia na Slovensku žiadnu významnú politickú a ekonomickú reformu. Nepovšimli si majetkový prevrat po roku 1989. ignorujú rozbitie RVHP a západnú kolonializáciu Slovenska. Pripúšťajú iba význam vstupu do EÚ a NATO ( aj keď toto rozhodnutie ponajviac pripomína obeť črevného kataru,  s plnými galotami, spadnuvšiu do splachovacieho zariadenia, bežne nazývaného WC). PS menia určujúce delenie politiky, politickú orientáciu z pravo-ľavej  na konzervatívne-progresívne a privatizujú si „progresívne“ . Následne sa usvedčujú , že progresívne je to proamerické…. To, čo oni najlepšie reprezentujú…

Psíci definujú „Nové ekonomické výzvy“, vidia priemyselnú revolúciu 4.0 a konštatujú, že „liberalizácia prehĺbi rozdiely“ a inde (ďalej), že budú zamestnanci profitujúci ( a ťažiaci zo svojho postavenia) a masy nútené meniť zamestnanie, uchádzať sa o stále menej a stále horšie platené miesta… Ak to skombinujeme s požiadavkou znížiť zdravotné odvody zamestnávateľov a „definovať rozsah zdravotnej starostlivosti“ poistenca a ostatné iba na komerčnom princípe, je to – de facto – fašistický princíp, založený na majetkových pomeroch. Chudobnému zaviažu krvácajúcu nohu, v prípade onkologického ochorenia mu dajú adresu najbližšieho hospicu príp krematória.

Celou víziou sa tiahne požiadavka lepšieho vzdelania. Vyčítal som „ multikultúrne školy otvorené cudzím odborníkom“, strata kontroly štátu nad obsahom vzdelania.

Aj predstava ( vízia) o budúcnosti „demokracie“ sa koncentruje na ambíciu PSíčkarov „zachrániť liberálnu demokraciu pred antisystémovými iniciatívami“ digitalizáciou  a požívaním big date  na znevýhodnenie ľudového štátu.

Z ďalších periel „progresívnych“ fašistov uvádzam: Nová kultúra – ekonomický prínos imigrácie, sanácia negatívnej demografickej krivky. Poľnohospodárstvo zanikne. Tradičné poľnohospodárstvo sa bude naopak orientovať na drahšie produkty v bio kvalite a s dôrazom na etický rozmer chovu a spracovanie s vyššou pridanou hodnotou. Energetika- podpora solárnej lobby.

Bonbón na záver : Nový ekonomický model= odbúrať verejné výdaje, znížiť odvody a dane a trh práce vyspraviť dovozom lacnej pracovnej sily ( podpora imigrácie).

Pene Bože, a Lenin s Marxom, zachraňte Slovensko pred „Progresívnym Slovenskom!“

Občerstvenie zdarma ( seno pre Sorosove ovce! )

11.03.2018

Nikto nie je mimo politického diania, a každý by mal mať názor na súčasné dianie na Slovensku. Aspoň pomenovať veci: Ide o majdan - proces, keď globálna oligarchia nie je spokojná s výsledkami viac »

Študuješ? Tak rozmýšľaj !

16.02.2018

Podporuj kritické myslenie! Rozmýšľaš? Tak sa spýtaj ! Nebuď obeť propagandy ! Je pravdou, že v socialistickom štáte neboli nezamestnaní a nikto nemusel hľadať podradnú prácu v zahraničí? viac »

Atentát na zdravý rozum

16.02.2018

Širokokoncipovaná propagandistická kampaň sa chystá „oslavovať“ výročie februárových udalostí 1948. Súčasne Európska komisia, vláda, ministerstvo vnútra a mašinéria najatých aktivistov viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.