Založ si blog

Podporte fašistické Progresívne Slovensko!

Slovenskú politiku víri nová politická iniciatíva- Progresívne Slovensko, pánov Štefunka, Šimečku, Poliačika a Biháryovej.

 Pozrel som si pekné videá, dobrý komunikačný projekt a prejavy školených manipulátorov a našiel som si ma webe ich „víziu“.  Podotýkam, že som k 148-stranovému dielku pristupoval nezaujatý a v očakávaní, ako tenzie trhajúce liberálnu pseudodemokraciu, ekonomiku voľného trhu predátorov, droliace sa pevnosti EÚ a NATO zachraňujú „mladí a nezaťažení odborníci“. A zistil som, že čítam primitívne fašistické dielko, zabalené do ľúbivývh fráz mainstreamu. Tak, ako Mein Kampf, aj oni presne popisujú hrôzy súčasného liberálneho kapitalizmu. A privatizujú si progres ( všetci, ktorí s nimi nesúhlasia sú spiatočníci, konzervy!).

Nadväzujú na Dzurindovu reformu z roku 1998 ( otvorene sa hlásia k odkazu amerického, protimečiarovskému prevratu, druhej garnitúry VPN) . Inovovali „dvojnásobné platy“ M. Dzurindu (a švajčiarske dôchodky V.Mečiara) súborom podobných, ničím nepodložených výrokov, o „raste blahobytu“ , o „ lepšom vzdelaní“, „slobodnejšom podnikaní“ s odkazom na rôzne tabuľky „názorov“. V „past true“ civilizácii sa totižneporovnávajú fakty ( civilizácia “mimo pravdy“). Moderné agentúry zostavujú tabuľky tak, že oslovia dotazníkom niekoľkých svojich priateľov ( podobného vierovyznania) a podľa ich názorov zostavia tabuľku „nálad“ – postojov ku korupcii, ekonomickej slobode, demokracii, slobode médií a pod. Všetky média potom uverejňujú a stovky expertov analyzujú vývoj nálad v krajinách EÚ (alebo OECD, či celého sveta).

Aj mladiství propagátori progresívneho fašizmu ( ako alternatívy retrofašizmu) sa spoliehajú, že ich nikto nezoberie za slovo, tak ako Dzurinda roky vládol napriek preukázateľnému volebnému podvodu s „dvojnásobnými platmi“. Mám súbor poznámok z Vízie PS ( ďalší dôvod mojej sympatie – aj som dlhé roky bol zamestnancom PS – Pozemné stavby n. p. Trnava…).  Základná schéma je mediálne prežuvaná floskula – riešenie PS aranžované digitálnym jazykom a obsah plný fašistickej nadradenosti správnej rasy ( mladí, vzdelaní, kreatívni, schopní: všetkého)

PS nevidia na Slovensku žiadnu významnú politickú a ekonomickú reformu. Nepovšimli si majetkový prevrat po roku 1989. ignorujú rozbitie RVHP a západnú kolonializáciu Slovenska. Pripúšťajú iba význam vstupu do EÚ a NATO ( aj keď toto rozhodnutie ponajviac pripomína obeť črevného kataru,  s plnými galotami, spadnuvšiu do splachovacieho zariadenia, bežne nazývaného WC). PS menia určujúce delenie politiky, politickú orientáciu z pravo-ľavej  na konzervatívne-progresívne a privatizujú si „progresívne“ . Následne sa usvedčujú , že progresívne je to proamerické…. To, čo oni najlepšie reprezentujú…

Psíci definujú „Nové ekonomické výzvy“, vidia priemyselnú revolúciu 4.0 a konštatujú, že „liberalizácia prehĺbi rozdiely“ a inde (ďalej), že budú zamestnanci profitujúci ( a ťažiaci zo svojho postavenia) a masy nútené meniť zamestnanie, uchádzať sa o stále menej a stále horšie platené miesta… Ak to skombinujeme s požiadavkou znížiť zdravotné odvody zamestnávateľov a „definovať rozsah zdravotnej starostlivosti“ poistenca a ostatné iba na komerčnom princípe, je to – de facto – fašistický princíp, založený na majetkových pomeroch. Chudobnému zaviažu krvácajúcu nohu, v prípade onkologického ochorenia mu dajú adresu najbližšieho hospicu príp krematória.

Celou víziou sa tiahne požiadavka lepšieho vzdelania. Vyčítal som „ multikultúrne školy otvorené cudzím odborníkom“, strata kontroly štátu nad obsahom vzdelania.

Aj predstava ( vízia) o budúcnosti „demokracie“ sa koncentruje na ambíciu PSíčkarov „zachrániť liberálnu demokraciu pred antisystémovými iniciatívami“ digitalizáciou  a požívaním big date  na znevýhodnenie ľudového štátu.

Z ďalších periel „progresívnych“ fašistov uvádzam: Nová kultúra – ekonomický prínos imigrácie, sanácia negatívnej demografickej krivky. Poľnohospodárstvo zanikne. Tradičné poľnohospodárstvo sa bude naopak orientovať na drahšie produkty v bio kvalite a s dôrazom na etický rozmer chovu a spracovanie s vyššou pridanou hodnotou. Energetika- podpora solárnej lobby.

Bonbón na záver : Nový ekonomický model= odbúrať verejné výdaje, znížiť odvody a dane a trh práce vyspraviť dovozom lacnej pracovnej sily ( podpora imigrácie).

Pene Bože, a Lenin s Marxom, zachraňte Slovensko pred „Progresívnym Slovenskom!“

Študuješ? Tak rozmýšľaj !

16.02.2018

Podporuj kritické myslenie! Rozmýšľaš? Tak sa spýtaj ! Nebuď obeť propagandy ! Je pravdou, že v socialistickom štáte neboli nezamestnaní a nikto nemusel hľadať podradnú prácu v zahraničí? viac »

Atentát na zdravý rozum

16.02.2018

Širokokoncipovaná propagandistická kampaň sa chystá „oslavovať“ výročie februárových udalostí 1948. Súčasne Európska komisia, vláda, ministerstvo vnútra a mašinéria najatých aktivistov viac »

Kryštálové krídlo za odvahu

08.02.2018

Včera som sa zúčastnil prezentácie knihy Michala Macháčka „Gustáv Husák“, ktorú v Univerzitnej knižnici moderoval M. Šimečka -čerstvý laureát Kiskovej ceny Radu Ľudovíta Štúra viac »

Ukrajina, separatisti

V Donbase zomrel militant, tvrdia Ukrajinci. Zisťujú, či nepatril k ruskej armáde

19.02.2018 08:11

Jeden ruský militant zahynul a ďalší utrpel zranenia pri nedeľňajšom výbuchu pozemnej míny pri Svitlodarskom oblúku v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Líbya, vojaci

Ruská armáda v Líbyi? Armáda popiera správy o základni

19.02.2018 07:47

Armáda Líbye poprela správy o tom, že generál Chalífa Haftar požiadal o zriadenie ruskej vojenskej základne na východe tejto severoafrickej krajiny.

automobil, elektromobil, tankovanie, alternatívny pohon

Na elektromobily sa v Nemecku čaká aj rok

19.02.2018 07:40

Nemci, ktorí sa pre hroziace zákazy vjazdu dízlových vozidiel do miest rozhodnú pre kúpu elektromobilu, musia sa pripraviť na dlhé dodacie lehoty.

Debbie, cyklón, vietor, dážď, palmy

Na Nový Zéland sa valí cyklón, obyvatelia sa pripravujú na obmedzenia

19.02.2018 07:20

Úrady vyzvali obyvateľov Nového Zélandu, aby sa pripravili na cyklón Gita, ktorý podľa predpovedí zasiahne krajinu v utorok a môže tam spôsobiť značné problémy.

Janošovský Juraj

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 114486x
Priemerná čítanosť článkov: 2160x

Autor blogu

Kategórie