Prvé tri slzy za Fidela Castra

 

Zomrel. Lebo žil.
Fidel Castro História Ťa oslobodila!

( Fidel Castro sa slovami „história ma oslobodí“, bránil, ako mladý právnik pred súdom počas diktatury)
Zomrel muž, politik štátnik. Prežil intrigy Eisenhovera,Kenedyho, Johnsona, Nixona, Cartera, Reagana, dvoch Bushovcov, Clintona i Obamu. Údajne CIA sa ho skúsila 630 krát zabiť! Koľko peňazí amerických daňových poplatníkov zbytočne minuli

.A on zosnul v pokoji, v kruhu svojich…
Prvú slzu ( najväčšiu) roním za revolucionára, ktorý svoj národ miloval viac, ako svoje pohodlie či kariéru. Fidel pochádzal z režimnej elity Batistovho režimu. Kuba vtedy bola najväčším americkým kasínom. S hazardom, prostitúciou a chudobou. On zvolil boj za sociálnu spravodlivosť. S Che Guevarom je symbolom intelektuála, ktorý sa nedá skorumpovať ( hľa, aký rozdiel voči slovenským „elitám“)

Druhú slzu roním za Fidelom – demokratickým politikom. Jeho povestné prejavy boli dlhým a permanentným dialogom s jeho camarades, so spolubojovníkmi, s Kubáncami. Fidel vnímal nálady, názory a postoje svojho národa. Jeho sila bola jeho v jeho súžití s vlastným národom. Útočili na neho z mnohých pozícií, ale nikdy nie preto, že by žil „nad pomery“, že by si vyberal dividendy za svoje revolučné úspechy. Bol to skromný a čestný politik ( hľa, aký rozdiel voči tým slovenským)

Tretia slza ( a nemusí byť posledná) mi ukvapla za Fidela súdruha-komunistu. Za rešpekt k ľuďom, za jeho pochopenie ľudskej podstaty, za poľudštenie mohutnej ídei. Za jeho vieru v lepšiu spoločnosť, lepšiu civilizáciu, lepší svet.

Petícia proti „rodovým stereotypom“.

12.02.2020

So záujmom som sledoval inšpiratívne vystúpenie Simony Petrík v TA3. Jej vysvetlenie „rodových stereotypov“ ma motivuje pripraviť petíciu požadujúcu odstrániť zjavnú výhodu mužov, že ich priemerná výška je o 12 cm vyššia ako u žien. Navrhujem, aby vláda (prostredníctvom exekútorov) odrezala mužom oných 12 cm. Referendum by mohlo určiť, či zvrchu, alebo odspodu. [...]

Občerstvenie zdarma ( seno pre Sorosove ovce! )

11.03.2018

Nikto nie je mimo politického diania, a každý by mal mať názor na súčasné dianie na Slovensku. Aspoň pomenovať veci: Ide o majdan – proces, keď globálna oligarchia nie je spokojná s výsledkami volieb, ktoré sama systematicky manipuluje. Uzurpuje si právo určovať správu štátu ( vládu) bez obmedzenia. Chce nominovať vlastných hochštaplerov (Renzi – [...]

Študuješ? Tak rozmýšľaj !

16.02.2018

Podporuj kritické myslenie! Rozmýšľaš? Tak sa spýtaj ! Nebuď obeť propagandy ! Je pravdou, že v socialistickom štáte neboli nezamestnaní a nikto nemusel hľadať podradnú prácu v zahraničí? Naozaj každý absolvent vysokej školy mal zaručené miesto vo svojom, alebo príbuznom odbore a každý maturant a vyučený dostal zamestnanie, spravidla v mieste svojho [...]

Stíhačka JF-17 v pakistanských farbách

„Naša trpezlivosť vypršala.“ Pakistan bombardoval Kábul aj Kandahár, vyhlásil otvorenú vojnu

27.02.2026 05:45

„Naša trpezlivosť vypršala. Teraz je medzi nami a vami otvorená vojna,“ vyhlásil Ásif.

Smer, Progresívne Slovensko, Král na ťahu

Král na ťahu v ta3: Ostrý súboj medzi Smerom a PS o volebných hlasoch zo zahraničia a ruskej rope

27.02.2026 05:00

O volebných hlasoch zo zahraničia a o ruskej rope debatovali Gašpar a Takáč zo Smeru s Jurík a Hargašom z Progresívneho Slovenska.

SR ÚV mimoriadne zasadnutie Bezpečnostná rada BAX

Koniec voľby poštou? Koalícia chce Slovákov poslať k urnám na ambasády. PS: Už teraz máte strach

27.02.2026 05:00

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč by v obmedzeniach zašiel ešte ďalej a voľbu poštou by zrušil úplne.

pexels-viralyft-16841808

Rusom sa scvrkávajú možnosti na sociálnych sieťach. Telegram Kremeľ zablokuje zrejme už v apríli

26.02.2026 22:27

Podľa RBC bude do apríla Telegram dostupný už len na frontovej línii na Ukrajine.

Janošovský Juraj

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 226578x
Priemerná čítanosť článkov: 4120x

Autor blogu

Kategórie